× - Unlock, Jailbreak, Pitanja

Iphone 3GS greska -1

Rendering Error in layout Widget/Social: Call to a member function exists() on null. Please enable debug mode for more information.
22 јан 2014 03:04 #19557 од dobrovic
Replied by dobrovic on topic Iphone 3GS greska -1
Imam jos jedno pitanje i prestacu da vise gnjavim o ovom telefonu.:-D
Telefon sam otvorio i pogledao koji je cip u pitanju.Mislim na bb cip.U telefonu je 36MY1EH koji je verovatno otpevao svoje.I kome je potrebna zamena.E sad... Nasao sam maticnu plocu od 3G prizvedenog 22 nedelje 2009.Da li je taj cip oznaka 98WS128PCOHW002,918W029E China 07 SPANSION kompatibilan sa ovim mojim 3GS-om?To jest mogu li,u nekom boljem servisu samo da zamenim te cipove?Video sam da novi bb cipovi kostaju 81 usd,i to sa popustom.:-DUnapred hvala...:-)

Please Пријава или Направите налог to join the conversation.

Више
21 јан 2014 16:45 #19556 од dobrovic
Pozdrav svima...
Uspeo sam da instaliram cydiu i da uradim JB ali sada nemam in wifi,ni bluetooth,imei broj ni bb.Sve je ili sivo,ili su nule ili je prazno.Izgleda ga je bb bricked tj gotov.Koliko sam mogao da zakljucim citajuci uvozne forume.Zar ne?Telefon je,inace 3GS 8GB proizveden u 42 nedelji 2011 godine.I kako sam negde procitao "Possibly refurbished".Mogu li da,koristeci redsnow da pokusam da flesujem bb na ipod,pa da ga kasnije vratim tj downgrade na stari ili tako nesto?E da... Planiram da rasklopim telefon i da pogledam taj bb cip.Ima li kakve razlike izmedju tih cipova i kako mogu da razlikujem Numonxy 36MY1EH or 36MY1EF od 36MY1EE NOR?

Више
20 јан 2014 04:34 #19555 од dobrovic
Opet ja... Kao prvo,jos jednom hvala ti Deki.Verovatno sam dosadan ali,opet moram da trazim pomoc.Posle pola noci citanja americkih foruma i slusanja,indijaca,holandjana,amera na youtubeu vise ne znam sta da radim.Najsigurnije mi je da tebe pitam tj gnjavim.Oprosti...
E ovako... Uspeo sam da ga vratim na 4.1 uz pomoc redsn0w-a.Sacuvao sam bb.Update na 6.1.3 sam pokusao ali nisam uspeo da uradim.Sada na telefonu imam samo "stranicu" sa hitnim pozivima i nista vise.Nikakve aplikacije,meni ili nesto sl.Ako sam dobro razumeo ove na youtube-u,potreban mi je jailbreak i cydia,a kasnije ultrasn0w.Zar ne?To sve,mi nije problem uraditi,samo da proverim sa tobom jesam li u pravu?Unapred hvala...

Више
18 јан 2014 19:48 #19554 од dekimaks
Replied by dekimaks on topic Iphone 3GS greska -1
Pazi moras da znas dal je simfree ili nije. Al posto ne znas najbolje je da napravis custom ios odnosno da sacuvas bb. Redsnow ili snowbreeze...svejedno ti je. Kad budes pravio ios pitace te dal zelis da sacuvas bb odnosno da napravis custom ios. Obavezno to odradi i ako nike simfree onda iz cydie instaliraj ultrasnow da bi dobio mrezu. Imas na youtubeu dosta uputstva kako do da uradis i detaljno objasnjeno. Pola sata i sve gotovo...

Више
17 јан 2014 20:17 #19553 од dobrovic
Hvala DOD@ I deki.
@DOD@-Baterija me je,otprilike i kostala 10-ak eura.Pa je i kvalitet verovatno srazmeran ceni.Nasao sam je,negde u N.Sadu i to po preporuci nekih servisera.Ne znam... Nosio sam ga,po nekim servisima ovuda ali nista nisam uradio.Pricam o okolini Zlatibora.Ovuda niko ne zeli da se bakce sa iphone-om.U jednom od njih,a koji vazi za najbolji servis ovde su mi rekli da nisu uspeli ni da ga upale.Kao... Komp ga,uopste ne prepoznaje.Tako da sam resio da to sam uradim,tacnije zainatio sam se.A jurnjava za servisima po Bg-u mi se tek ne isplati.Poceo sam da trazim drugu plocu,u slucaju da ne uspem nista ovako.
@dekimax-Jedan od mojih problema je i taj sto ne znam da li je sim free.Ako sam te dobro razumeo,telefon cu zakljucati ako budem petljao sa itunes-om.A sa ovim drugim alatima nema opasnosti od zakjlucavanja.Zar ne?I moram li da sacuvam bb u oba slucaja?I ako budem radio updejt na 6.1.3 i ako ga budem vracao na 4.1?I koji je od ova dva alata najbolji?snowbreeze ili redsn0w...

Више
14 јан 2014 13:13 #19552 од dekimaks
Replied by dekimaks on topic Iphone 3GS greska -1
Graska -1 ti je vezana za bb. Probaj da ubacis telefon u DFU mode preko i reba i onda uradi restore. Ako ti telefon nije simfree zakljucaces ga. Ako nije simfree nemoj da radis klasican restore preko itunesa vec potrazi neki alat koji cuva bb. (Redsnow,snowbreeze...). Inace za 3gs uvek ti je otvoren prozor 4.1,tako da mozes i bez blobova da ga spustis na isti
Захвалници: dobrovic

Више
12 јан 2014 09:39 #19551 од DOD@
Replied by DOD@ on topic Iphone 3GS greska -1
Pozdrav i tebi i dobro došao na forum. Po ovome kako si opisao, govorim na osnovu moga iskustva, nisam serviser pa možda i grešim, može da bude do batrije ili da ploča ima neki prolem.
Kažeš da si stavio novu bateriju, mada imao sam iskustva, zato i kažem, da neke lošije kopije a cene se kreću oko 10-15eura nisu dobre iako su nove. Ne znam odakle si, ali mislim da treba da odeš u neki specijalizovan servis ko ima delova i iskustva sa iPhone da ti reši problem, ovako ćeš lutati i ako popraviš telefon, može te izaći skuplje nego ispravan polovan.
Pozdrav :)
Захвалници: dobrovic

Више
10 јан 2014 19:02 #19550 од dobrovic
Iphone 3GS greska -1 was created by dobrovic
Pozdrav svima... Potrebna mi je pomoc sa problemima sa Iphone-om 3GS.Pokusacu da sto bolje i tacnije opisem moj problem jer sam u ovome nov.Mislim na Iphone... E ovako... Pre dva meseca,kod mene je stigao taj 3GS.Telefon nije davao znake zivota i pri kacenju na punjac je,na svakih 7s "blinkao" apple-ov logo.Pokusao sam da izvrsim restore preko Itunes-a i nisam uspeo.Negde na polovini je izbacivalo gresku 29 i tu je kraj.Pretrazujuci strane forume,nasao sam resenje te greske tj kupio sam drugu bateriju.U njemu je bila baterija iz 3G,ranije.Zamenio sam bateriju,i opet pokusao restore preko Itunes-a.na Na samom kraju procesa,izbacilo je gresku -1 i to je sve.Pokusao sam,instalirati 6.1.3 IOS sa redsn0w ali nisam uspeo.Telefon je mrtav stigao kod mene,tako da ne znam da li je JB i ne znam da li ima cydia.Negde sam citao da,sa ovim telefonom ima problema sa update-om bb i da ne treba raditi update preko Itunes-a.Vise ne znam sta da radim.Postoji li nekakav alat kao redsn0w,Ireb ili nest slicno pomocu kojeg bi mogao da telefon vratim na 3.x.x ili 4.x.x. bez sacuvanih bloobs i bez odradjenog backup-a?I naravno... Da li je nesto takvo moguce uraditi,pored ove greske -1?Unapred zahvalan...

Више
Модератори: DOD@Svemircabarakandi
Time to create page: 0.290 seconds
У погону је Кунена Форум